Jak wybrać lokalizację na myjnię samochodową?

Jak wybrać lokalizację na myjnię samochodową?

Jak wybrać lokalizację na myjnię samochodową? Znalezienie lokalizacji dla myjni samochodowej to ważny proces, ponieważ kierowca nie pojedzie na drugi koniec miasta, aby umyć samochód. Miejsce otwarcia myjni może decydować o jej popularności wśród klientów. Masz również możliwość zmniejszenia kwoty inwestycji początkowej, jeśli lokalizacja posiada już wszystkie niezbędne media. Status prawny wybranego terenu musi umożliwiać wykorzystanie terenu pod budownictwo przemysłowe. Warto zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ nie wszystkie lokalizacje mogą być wykorzystywane do celów komercyjnych.

Jak wybrać lokalizację na myjnię samochodową?

Oceń, gdzie znajduje się proponowana lokalizacja: na skrzyżowaniu, przy autostradzie. Ile sygnalizacji świetlnej znajduje się przed i w pobliżu obiektu? Ile wejść i wyjść można wykonać z terenu? Czy możliwe jest zapewnienie pasa do skrętu przy wjeździe na teren? Czy jest wystarczająco dużo miejsca, aby zaparkować samochody? Strona ulicy, po której będzie znajdować się wjazd do myjni musi być co najmniej dwupasmowa. Pożądana przerwa w linii ciągłej naprzeciw wejścia i wyjścia na teren. Jeśli nie, zwróć uwagę, gdzie jest najbliższy zakręt. Warto wcześniej wiedzieć, w jakim stanie są drogi wokół obiektu poza sezonem, kiedy pada deszcz i śnieg, czy są spłukiwane, jak łatwo można je wyczyścić na śniegu. Drogi szutrowe w pobliżu myjni mogą zniwelować efekt umycia samochodu.

Intensywność i prędkość ruchu

Oszacuj, ile samochodów przejeżdża obok. Z jaką prędkością? Konieczne jest, aby w miejscu, w którym będzie znajdowała się myjnia samochodowa, prędkość auta była poniżej 60 km/h. Pożądane jest umieszczenie myjni w pobliżu skrzyżowania z sygnalizacją świetlną, znakiem STOP, progiem zwalniającym itp. Czy myjnia jest widoczna z drogi? Czy teren jest widoczny z odległości 150 metrów przy zbliżaniu się do niego z obu stron drogi? To duża zaleta myjni, gdy jest ona widoczna dla kierowców.

Jak wybrać lokalizację na myjnię samochodową?

Jak wybrać lokalizację na myjnię samochodową?

Należy ocenić swoich potencjalnych klientów. Zastanów się, gdzie znajduje się lokalizacja. Czy jest to dzielnica handlowa, mieszkalna, a może przemysłowa lub biurowa? Ile sieci handlowych znajduje się w okolicy? Ile osób i domów jest w pobliżu? Jaka jest gęstość zaludnienia w promieniu 6 km? Czy wokół jest dużo domów z garażami? Czy wzdłuż ulicy jest parking?

Zaletą jest bliskość centrów handlowych i wielopiętrowych budynków mieszkalnych, marketów, sklepów, stacji benzynowych, kompleksów garażowych itp. Dodatkowo oceń teren na przyszłość: czy rośnie jego populacja, czy budowane są nowe budynki, co się dzieje z cenami nieruchomości na tym terenie?

Dowiedz się, ile myjni samoobsługowych znajduje się w promieniu 2, 5, 8 km? Jaki jest koszt ich usług? Oczywiste jest, że jeśli znajdziesz idealną lokalizację spełniającą wszystkie kryteria i wymagania, masz szczęście. Ponadto, po ocenie strony z technicznego i komercyjnego punktu widzenia, można zrozumieć, czy ogólnie opłaca się kupić/wynająć tę lokalizację w celu otwarcia myjni samochodowej. Jak widać, miejsce do otwarcia myjni można wybrać świadomie i umiejętnie.

Czym się kierować przy wyborze miejsca na myjnię samochodową?

Podstawowym składnikiem sukcesu myjni samochodowej i jej dużej rentowności a także zwrotu inwestycji jest najlepiej dobrane miejsce jej położenia. Do budowy myjni najlepiej wybrać obszary, których mieszkańcy mogą sobie pozwolić na 1-2 samochody. Usługi myjni samochodowych mogą być poszukiwane w gęsto zaludnionych obszarach mieszkalnych. Tutaj najbardziej opłacalne miejsce będzie niedaleko autostrady łączącej ten obszar z biznesowym centrum miasta. Z reguły w tym miejscu zawsze panuje duży ruch. Nieźle, jeśli myjnia znajduje się w pobliżu serwisu samochodowego, stacji benzynowej, parkingu lub sklepu z częściami.

Budując myjnię samochodową w pobliżu drogi, należy wziąć pod uwagę możliwość wystąpienia korków, które mogą utrudnić dojazd do myjni. Niezbędne jest zapewnienie łatwej i wygodnej drogi dojazdowej, wykluczającej nagromadzenie samochodów i powstawanie kolejek. Aby to zrobić, należy dokładnie rozważyć rozkład przepływu samochodów na terenie myjni. Doskonałym miejscem na zlokalizowanie myjni są pobocza dużych alei i ruchliwych autostrad o dużym natężeniu ruchu.

Jakie starania trzeba podjąć przy otwieraniu myjni samochodowej?

Do działania myjni samochodowej wymagana jest znaczna ilość zasobów wodnych. Dlatego budowa obiektu musi być skoordynowana z różnymi organami, z których służby sanitarno-epidemiologiczne i środowiskowe zwrócą szczególną uwagę na Twój biznes. Nawet na etapie papierkowej roboty postaraj się rozwiązać wszystkie problemy, aby później uniknąć kłopotów.

Obserwacje psychologiczne i praktyczne pokazują, że ludzie znacznie chętniej myją swoje samochody po powrocie z pracy do domu, a nie odwrotnie. Dlatego stawiając myjnię wzdłuż drogi prowadzącej do centrum ryzykujesz codzienną utratę znacznej części zysku. Najlepszym miejscem na myjnię będzie pobocze autostrady prowadzącej z centrum do części sypialnej.

Najwyższe wskaźniki opłacalności – na myjniach zlokalizowanych w pobliżu tzw. punktu hamowania. Takim miejscem może być skrzyżowanie na światłach lub niezbyt ostry zakręt, tj. gdzie kierowca musi zwolnić. Kilka dodatkowych sekund często pomaga przypomnieć sobie o potrzebie umycia samochodu. Czas poświęcony na wybór miejsca na myjnię zamieni się w jej długą i stabilną pracę, przynoszącą wysokie dochody.