Jak wyleczyć uzależnienie od Internetu?

Jak wyleczyć uzależnienie od Internetu?

Jak wyleczyć uzależnienie od Internetu? Uzależnienie od Internetu jest równie niebezpieczne jak uzależnienie od hazardu. Osoba podatna na taki nałóg traci łączność ze światem zewnętrznym, odrzuca rzeczywistość, doprowadza się do wyczerpania. Nietrudno zauważyć pierwsze objawy, ale z reguły ludzie nie chcą przyznać, że mają taki problem. A tak niewiele trzeba, aby go zatrzymać, trzeba zgłosić się do ośrodka leczenia uzależnień od Internetu i poddać się prowadzonej tam terapii. Doświadczeni psychoterapeuci i psychiatrzy diagnozują danego pacjenta, obserwują, prowadzą rozmowy, a to wszystko pozwala rozpoznać uzależnienie.

Jak wyleczyć uzależnienie od Internetu?

Jak rozpoznać uzależnienie od Internetu? Wirtualny gracz, jeśli siedzi przy komputerze dłużej niż 2 godziny, wygląda jak alkoholik na kacu. Dla zwykłej osoby, która jest zajęta pracą, wystarczy siedzieć w domu przez godzinę lub dwie. Ale dla osoby uzależnionej to kropla w morzu potrzeb. Dla niej każda godzina mija jak minuta. Podczas terapii uzależnień od Internetu takie oznaki korzystania z komputera, zostaną uznane za zaburzone, czyli nałogowe, obsesyjne. Stała obecność w Internecie, rozwija się u ludzi, którzy nie potrafią przeżyć dnia bez komunikacji na forach społecznościowych. Prowadzą wirtualny tryb życia, ponieważ mają niską samoocenę, są nieśmiali. Komunikacja w sposób wirtualny daje im poczucie kompletności, znaczenia. Ale jest to nieodpowiednie i może prowadzić do wielu zaburzeń, dlatego optymalnym sposobem na wyleczenie uzależnienia od Internetu jest centrum psychoterapii i leczenia uzależnień.

Kto i gdzie prowadzi leczenie nałogu korzystania z Internetu?

Najtrudniejszą formą jest uzależnienie, na które składa się bezcelowe wędrowanie po witrynach internetowych. Ponieważ człowiek wpada we własną pułapkę oszukiwania samego siebie. Uważa, że nie gra, nie jest uzależniony od sieci społecznościowych, ale jednocześnie nie może przeżyć dnia bez surfowania po Internecie i czytania wiadomości, znajdowania ciekawych informacji i tak dalej. Często jedynym sposobem na wyjście z uzależnienia od Internetu jest prywatny odwyk i bardzo dobry psychoterapeuta, który potrafi dotrzeć do świadomości osoby uzależnionej. Niestety uzależnienie od witryn internetowych może zaskoczyć każdego. Nie ma ograniczeń wiekowych. Wirtualny świat przyciąga wielu, ponieważ jest najłatwiejszym sposobem na ucieczkę od problemów i nierozwiązanych spraw.

Jak wyleczyć uzależnienie od Internetu?Podczas terapii psychoterapeuta prowadzi zajęcia z osobą uzależnioną indywidualnie i/lub grupowo. Taka osoba jest obserwowana przez specjalistę, ponieważ podobnie jak przy abstynencji alkoholowej i narkomanii, pojawia się zespół odstawienny. Polega on na złym samopoczuciu spowodowanym brakiem możliwości korzystania z Internetu. Podczas terapii dla osób uzależnionych odbywają się zajęcia psychoedukacyjne, podczas których osoba poznaje sposoby otworzenia się na świat realny. Zaczyna doceniać pozytywne różnice w porównaniu ze światem wirtualnym. Terapia może być prowadzona w trybie stacjonarnym lub ambulatoryjnym, wszystko zależy od złożoności problemu. Jeżeli uzależniony będzie korzystać z całodobowego ośrodka leczenia uzależnień od Internetu, będzie miał zapewnione zakwaterowanie, opiekę pielęgniarską oraz medyczną i oczywiście wyżywienie.

Jak przebiega leczenie uzależnienia od Internetu – stacjonarne i ambulatoryjne?

Wychodzenie z nałogu wirtualnego w ośrodku leczenia uzależnień od Internetu zawsze zaczyna się od zidentyfikowania przyczyn. Specjaliści dążą do wyeliminowania nie tylko objawów, ale także czynników powodujących takie zaburzenia. Aby zapewnić wysokiej jakości opiekę, najpierw każda zgłaszają się osoba przechodzi badanie diagnostyczne wykonywane przez lekarzy, a następnie na podstawie uzyskanych wyników zostaje opracowany zestaw środków eliminujących przyczyny i konsekwencje. Leczenie jest nierozerwalnie związane z terapią uzależnień od Internetu, która daje maksymalny efekt, ponieważ dana osoba jest pod opieką specjalistów 24 godziny na dobę. W ciągu dnia, oprócz obowiązkowych zajęć z psychoterapeutą według programu głównego, odbywają się różne zajęcia o charakterze terapeutycznym, edukacyjnym, społecznym.

W Centrum psychoterapii i leczenia uzależnień od Internetu, oferowane jest ambulatoryjne leczenie tego uzależnienia. Wiele osób ze względu na przywiązanie do pracy, domu, życia codziennego i innych dziedzin życia, które wymagają stałej obecności i uczestnictwa, odbywa leczenie uzależnienia od sieci internetowych w tym trybie. Wieloletnie doświadczenie specjalistów prowadzących terapię dla osób uzależnionych od Internetu, pozwoliło na wypracowanie unikalnej metody ambulatoryjnej pomocy dla pacjenta. Pozwala ona najefektywniej radzić sobie z powierzonym zadaniem i pozbyć się problemu. Ciągłe wsparcie i odpowiednie przekazywanie informacji stworzy umiejętności niezbędne do rozwiązywania problemów i podnoszenia jakości wielu dziedzin życia. Leczenie ambulatoryjne obejmuje również sesje indywidualne z psychologiem, grupowe psychotreningi, treningi coachingowe z zakresu rozwoju osobistego itd.