Jak zaplanować swój wymarzony ślub?

Jak zaplanować swój wymarzony ślub?

Jak zaplanować swój wymarzony ślub? Każdy, kto planuje własne wesele, chce, aby było to niezwykle udane wydarzenie. Warto zaznaczyć, że planowanie ślubu to duże i złożone przedsięwzięcie, które wymaga dobrego planowania i systematyczności.

Zorganizuj swoje wesele samodzielnie czy z konsultantem ślubnym?

Jak zaplanować swój wymarzony ślub?

Jak zaplanować swój wymarzony ślub?

Do niedawna wszystkie wesela były organizowane niezależnie. Każdy, kto przez to wszystko przeszedł, wie, że jest to ciężka i czasochłonna praca. Obecnie organizację wesel można zlecić konsultantom ślubnym. Planiści ślubni są często nazywani planistami ślubnymi. Zdecydowanie warto skorzystać z usług konsultanta ślubnego. Choć koszt organizacji wesela z jego pomocą waha się od kilku złotych do kilku tysięcy złotych, zdecydowanie warto zainwestować w taką inwestycję.

Konsultant to ktoś, kto bardzo dobrze zna branżę ślubną i może podsunąć nam ciekawe pomysły dotyczące wyboru sali, dekoracji sali czy miejsca przyjęcia. Taka osoba jest również w stanie wynegocjować dla nas lepsze ceny dzięki dobrym kontaktom z usługodawcami. Głównym powodem zatrudniania konsultanta jest oszczędność czasu. W takim przypadku nie trzeba nigdzie jechać, rezerwować, potwierdzać, sprawdzać, bo wszystkim zajmuje się konsultant. Organizacja wesela w tym trybie to świetny pomysł dla zapracowanych i wyjeżdżających za granicę.

Ostateczna decyzja, czy zorganizować własne wesele, czy zorganizować je z pomocą konsultanta, będzie w dużej mierze zależała od wielkości wesela i planowanego budżetu.

Przygotowanie do pierwszego etapu

Nie wszystkie Pary Młode wiedzą, że planowanie ślubu warto rozpocząć na kilka miesięcy przed planowanym terminem, ponieważ w wielu miejscach terminy rezerwacji są długie. W pierwszej kolejności należy ustalić przybliżoną datę ślubu, decydując, czy będzie to ślub kościelny, czy cywilny. Musisz także oszacować, jaki budżet możesz przeznaczyć na cały projekt. Pieniądze są tutaj bardzo ważne. Konieczne jest wcześniejsze podjęcie decyzji, czy państwo młodzi wezmą udział we własnym budżecie, czy też rodzice. Dodatkowo trzeba też oszacować przybliżoną liczbę gości, aby ułatwić wybór miejsc weselnych.

Które usługi należy rezerwować w pierwszej kolejności?

Dobra organizacja ślubu jest wtedy, gdy myślimy o wszystkim z wyprzedzeniem i pozwalamy sobie wziąć jak najmniej odpowiedzialności na później. Salę weselną należy zarezerwować na dwa lata przed ślubem. Najgorętsze sale balowe, zamki, pałace i dwory są zwykle zatłoczone, więc nie pozwól, aby ktoś inny zajął twoje miejsce. Ponad rok przed ślubem konieczne jest umówienie się na usługi zespołu, fotografa i kamerzysty. Około rok przed ślubem należy również dokonać rezerwacji w biurze lub parafii, jeśli jest to ślub kościelny.

Na co należy zwrócić uwagę 9 miesięcy przed ślubem?

Do ślubu zostało jeszcze kilka miesięcy, czyli najbardziej intensywny okres przygotowań i najlepiej nie zwlekać do ostatniej chwili. To właśnie w tym okresie rozważamy dobór świadków i zabiegamy o ich zgodę. Warto również wybrać usługodawcę, który zajmie się dekoracją pokoi, samochodów, kościołów oraz przygotowaniem bukietów. W tym czasie wybraliśmy również specjalny samochód, aby zawieźć młodych ludzi na wesele. Zamawiamy również z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem, jeśli planujemy dodać oprawę muzyczną w kościele, w którym grają skrzypce. Pamiętaj również o zamówieniu atrakcji na swoją imprezę, takich jak: fotobudka, drink bar czy pokaz sztucznych ogni. Młodzi ludzie powinni również uczestniczyć w edukacji przedmałżeńskiej.

Jak powinna wyglądać organizacja ślubu na 6 miesięcy przed ślubem?

To był naprawdę zabawny czas, kiedy zaczęliśmy wybierać suknię ślubną. Panie wybierają suknie ślubne i dodatki, mężczyźni garnitury. W tym czasie można również zająć się zakupami obrączek ślubnych. Organizacja wesela na 6 miesięcy przed ślubem obejmuje również zamówienie tortu weselnego oraz słodkiego stołu z deserem. Panie mają w tym czasie również wizyty u kosmetyczek i fryzjerów. Bardzo ważnym etapem jest wybór i kolejność zaproszeń ślubnych. W takim przypadku można również zamówić menu, winiety, tablice rejestracyjne. Warto też pomyśleć o zaplanowaniu wyjątkowego ślubu z fotografem.

Co jeszcze należy zrobić przed ślubem?

Oczywiście lista zadań związanych z organizacją wesela na tym się nie kończy. Młodzi ludzie muszą jeszcze zarezerwować nocleg dla gości, zorganizować transport, wybrać oprawę muzyczną na wesele i przemyśleć, jak będzie wyglądał ich pierwszy taniec. Warto też uzupełnić dokumenty na kilka miesięcy przed ślubem, pamiętając, że niektóre z nich są ważne tylko przez 3 miesiące. W tym czasie sfinalizowaliśmy również wygląd oczepin i zaczęliśmy zapraszać gości osobiście. Wciąż są sprawy do załatwienia: ogłoszenia w kościele, prezenty dla gości, wybór menu, wieczory kawalerskie, opłaty za ceremonie. Przez dwa dni przygotowań weselnych reszta to: przyjmowanie kwiatów, tortów, chleba powitalnego, wizyty u fryzjerów, wizażystów i dekorowanie drzwi wejściowych do domu.