Kosmetologia sprzetowa w medycynie estetycznej - HIFU i laseroterapia

Kosmetologia sprzętowa w medycynie estetycznej – HIFU i laseroterapia

Kosmetologia sprzętowa w medycynie estetycznej – HIFU i laseroterapia. Medycyna estetyczna wprowadza do salonów kosmetologicznych nowe i bezpieczne procedury pozwalające zachować młodość na dłużej oraz pozbyć się zmian skórnych i przebarwień. Jedną z metod chętnie wybieranych przez klientów salonów kosmetologicznych jest HIFU, czyli lifting twarzy i szyi SMAS tzn.  warstwy mięśniowo-powięziowej. Jest to trójpoziomowy efekt fal ultradźwiękowych do głębokości 4,5 mm. To jedyna procedura sprzętowa, która nie ma na świecie analogów, wpływa nie tylko na naskórek i tłuszcz podskórny, ale także na kompleks mięśniowy.

Medycyna estetyczna i HIFU

Fale ultradźwiękowe wnikają na pożądaną głębokość i wywierają intensywny wpływ na niektóre punkty, powodując zmniejszenie włókien kolagenu i elastyny warstwy mięśniowo-powięziowej. Tworzy to rodzaj siatki wspierającej, która zapewnia głębokie napinanie tkanek. Badania kliniczne potwierdziły wysoką skuteczność i bezpieczeństwo niechirurgicznego liftingu HIFU. Ultradźwiękowy lifting twarzy i szyi tą techniką doskonale koryguje wszystkie związane z wiekiem zmiany:

 • Konturowanie twarzy, poprawienie owalu twarzy, przywrócenie napięcia skóry
 • Eliminuje drugi podbródek
 • Zapewnia lifting policzków, kącików ust,
 • Opadanie górnej i / lub dolnej powieki
 • Opadające brwi
 • Wygładza fałdy nosowo-wargowe
 • Sprawia, że skóra twarzy i szyi jest jędrna i elastyczna.
 • Zmarszczki wokół oczu i ust, pogłębienie fałdów nosowo-wargowych.

Efekt liftingu wrasta przez 3-4 miesiące i trwa około 2 lat, następnie procedurę można powtórzyć. Aby osiągnąć najbardziej wyraźny i trwały wynik, terapię HIFU można wykonywać, co 6-12 miesięcy. Aby skorzystać z tej procedury medycyny estetycznej należy zgłosić się do kosmetologa, który może wykonać wstępne badanie ultrasonograficzne. Pozwala to ocenić cechy strukturalne tkanek u konkretnego pacjenta, zmierzyć grubość tłuszczu podskórnego w każdym punkcie, wybrać indywidualny przebieg procedury, parametry, potrzebę użycia jednego lub drugiego manipulatora w różnych strefach.

 

Przeciwwskazania do zabiegu HIFU

Jednocześnie lifting HIFU ma minimum przeciwwskazań: ciążę i laktację, obecność rozrusznika serca lub implantów w obszarze działania, zapalenie i uszkodzenie skóry w obszarze leczenia, padaczkę, choroby ogólnoustrojowe tkanki łącznej, onkologię.

Wymagania i przebieg procedury medycyny estetycznej HIFU

Ultradźwiękowy lifting twarzy HIFU nie wymaga specjalnego przygotowania, ale na kilka dni przed zabiegiem należy przerwać stosowanie kosmetyków zawierających kwasy glikolowy i salicylowy lub izotretynoinę. Po oczyszczeniu skóry kosmetolog nakłada specjalne oznakowanie (zgodnie, z którym procedura zostanie wykonana), a także żel do lepszego przesuwania manipulatora i optymalnego przewodnictwa fal ultradźwiękowych. Procedura ma opatentowany system obrazowania, dzięki któremu specjalista widzi warstwę mięśni na monitorze i kontroluje optymalną głębokość ekspozycji. Pacjent odczuwa ciepło i lekkie mrowienie podczas wykonywanego zabiegu.

Czy procedura zastępuje chirurgię plastyczną?

Dzisiaj terapia medycyny estetycznej HIFU jest najskuteczniejszą niechirurgiczną metodą napinania skóry, jedyną niechirurgiczną techniką działającą na warstwie SMAS. Stosując tę technikę, kosmetolog powoduje wzmacnianie i napinanie tkanek na poziomie warstwy mięśniowo-powięziowej, co pozwala zapobiegać starzeniu się, opóźniać lub unikać operacji lub przedłużyć i utrwalić efekt po operacji plastycznej. Wiele zależy od tego, jak wcześnie pacjent poddał się zabiegowi, a także od rodzaju starzenia się. Doświadczony kosmetolog na etapie konsultacji z pacjentem zawsze mówi, jakie wyniki można osiągnąć metodami niechirurgicznymi.

Laserowe odmładzanie twarzy

Kosmetologia sprzetowa w medycynie estetycznej - HIFU i laseroterapiaNieablacyjne laserowe odmładzanie skóry twarzy jest jedną z najskuteczniejszych nieinwazyjnych technologii, która może szybko i trwale poprawić stan skóry. Z wiekiem skóra twarzy zaczyna tracić elastyczność i świeżość. Głównym tego powodem jest zmniejszenie produkcji białka kolagenu w komórkach. Laser działa na dotknięte obszary skóry w ukierunkowany sposób, dzięki czemu metabolizm komórkowy w tkankach jest wzmocniony i zaczyna powstawać nowy kolagen.

Wykonywanie zabiegu medycyny estetycznej w wykorzystaniem lasera neodymowego zapewnia odmładzanie, uelastycznienie skóry, poprawę cery i zmianę wyglądu bez uszkodzenia naskórka. Oprócz głębokiego odmłodzenia skóry, medycyna estetyczna pozwala na zabiegi laserowe, takie jak usuwanie włosów, usuwanie pigmentacji, sieci naczyniowej, leczenie trądziku. Laser neodymowy zwiększa odporność komórkową i aktywność fibroblastów, a skóra jest odmłodzona dzięki własnym zasobom wewnętrznym.

Laserowe odmładzanie skóry twarzy przywraca jej młodość i eliminuje problemy takie jak:

   • Zmarszczki na twarzy
   • Plamy starcze o różnej etiologii
   • Trądzik różowaty i rozszerzone naczynka włosowate
   • Nierówny koloryt twarzy
   • Powiększone pory.

Obecnie używane lasery do odmładzania skóry twarzy, szyi, ramion, ciała są wygodne i zapewniają bezbolesny przebieg zabiegu. Nie naruszają integralności skóry, nie wymagają chłodzenia i znieczulenia skóry przed zabiegiem.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl