Kosmetologia sprzetowa w medycynie estetycznej - HIFU i laseroterapia

Kosmetologia sprzetowa w medycynie estetycznej – HIFU i laseroterapia

Medycyna estetyczna wprowadza do salonów kosmetologicznych nowe i bezpieczne procedury pozwalające zachować młodość na dłużej oraz pozbyć się zmian skórnych i przebarwień. Jedną z metod chętnie wybieranych przez klientów salonów kosmetologicznych jest HIFU, czyli lifting twarzy i szyi SMAS tzn.  warstwy mięśniowo-powięziowej. Jest to trójpoziomowy efekt fal ultradźwiękowych do głębokości 4,5 mm. To jedyna procedura sprzętowa, która nie ma na świecie analogów, wpływa nie tylko na naskórek i tłuszcz podskórny, ale także na kompleks mięśniowy.

Medycyna estetyczna i HIFU

Fale ultradźwiękowe wnikają na pożądaną głębokość i wywierają intensywny wpływ na niektóre punkty, powodując zmniejszenie włókien kolagenu i elastyny warstwy mięśniowo-powięziowej. Tworzy to rodzaj siatki wspierającej, która zapewnia głębokie napinanie tkanek. Badania kliniczne potwierdziły wysoką skuteczność i bezpieczeństwo niechirurgicznego liftingu HIFU. Ultradźwiękowy lifting twarzy i szyi tą techniką doskonale koryguje wszystkie związane z wiekiem zmiany:

 • Konturowanie twarzy, poprawienie owalu twarzy, przywrócenie napięcia skóry
 • Eliminuje drugi podbródek
 • Zapewnia lifting policzków, kącików ust,
 • Opadanie górnej i / lub dolnej powieki
 • Opadające brwi
 • Wygładza fałdy nosowo-wargowe
 • Sprawia, że skóra twarzy i szyi jest jędrna i elastyczna.
 • Zmarszczki wokół oczu i ust, pogłębienie fałdów nosowo-wargowych.

Efekt liftingu wrasta przez 3-4 miesiące i trwa około 2 lat, następnie procedurę można powtórzyć. Aby osiągnąć najbardziej wyraźny i trwały wynik, terapię HIFU można wykonywać, co 6-12 miesięcy. Aby skorzystać z tej procedury medycyny estetycznej https://holisticclinic.pl/oferta/epilacja-laserowa-vectus należy zgłosić się do kosmetologa, który może wykonać wstępne badanie ultrasonograficzne. Pozwala to ocenić cechy strukturalne tkanek u konkretnego pacjenta, zmierzyć grubość tłuszczu podskórnego w każdym punkcie, wybrać indywidualny przebieg procedury, parametry, potrzebę użycia jednego lub drugiego manipulatora w różnych strefach.

Polecamy także:

 

Przeciwwskazania do zabiegu HIFU

Jednocześnie lifting HIFU ma minimum przeciwwskazań: ciążę i laktację, obecność rozrusznika serca lub implantów w obszarze działania, zapalenie i uszkodzenie skóry w obszarze leczenia, padaczkę, choroby ogólnoustrojowe tkanki łącznej, onkologię.

Wymagania i przebieg procedury medycyny estetycznej HIFU

Ultradźwiękowy lifting twarzy HIFU nie wymaga specjalnego przygotowania, ale na kilka dni przed zabiegiem należy przerwać stosowanie kosmetyków zawierających kwasy glikolowy i salicylowy lub izotretynoinę. Po oczyszczeniu skóry kosmetolog nakłada specjalne oznakowanie (zgodnie, z którym procedura zostanie wykonana), a także żel do lepszego przesuwania manipulatora i optymalnego przewodnictwa fal ultradźwiękowych. Procedura ma opatentowany system obrazowania, dzięki któremu specjalista widzi warstwę mięśni na monitorze i kontroluje optymalną głębokość ekspozycji. Pacjent odczuwa ciepło i lekkie mrowienie podczas wykonywanego zabiegu.

Czy procedura zastępuje chirurgię plastyczną?

Dzisiaj terapia medycyny estetycznej https://holisticclinic.pl/kategoria/ginekologia-estetyczna/problem/duzy-wzgorek-lonowy/ HIFU jest najskuteczniejszą niechirurgiczną metodą napinania skóry, jedyną niechirurgiczną techniką działającą na warstwie SMAS. Stosując tę technikę, kosmetolog powoduje wzmacnianie i napinanie tkanek na poziomie warstwy mięśniowo-powięziowej, co pozwala zapobiegać starzeniu się, opóźniać lub unikać operacji lub przedłużyć i utrwalić efekt po operacji plastycznej. Wiele zależy od tego, jak wcześnie pacjent poddał się zabiegowi, a także od rodzaju starzenia się. Doświadczony kosmetolog na etapie konsultacji z pacjentem zawsze mówi, jakie wyniki można osiągnąć metodami niechirurgicznymi.

Laserowe odmładzanie twarzy

   Nieablacyjne laserowe odmładzanie skóry twarzy jest jedną z najskuteczniejszych nieinwazyjnych technologii, która może szybko i trwale poprawić stan skóry. Z wiekiem skóra twarzy zaczyna tracić elastyczność i świeżość. Głównym tego powodem jest zmniejszenie produkcji białka kolagenu w komórkach. Laser działa na dotknięte obszary skóry w ukierunkowany sposób, dzięki czemu metabolizm komórkowy w tkankach jest wzmocniony i zaczyna powstawać nowy kolagen.

Wykonywanie zabiegu medycyny estetycznej https://www.klinikadrstachura.pl/oferta/toksyna-botulinowa/ w wykorzystaniem lasera neodymowego zapewnia odmładzanie, uelastycznienie skóry, poprawę cery i zmianę wyglądu bez uszkodzenia naskórka. Oprócz głębokiego odmłodzenia skóry, medycyna estetyczna pozwala na zabiegi laserowe, takie jak usuwanie włosów, usuwanie pigmentacji, sieci naczyniowej, leczenie trądziku. Laser neodymowy zwiększa odporność komórkową i aktywność fibroblastów, a skóra jest odmłodzona dzięki własnym zasobom wewnętrznym.

Laserowe odmładzanie skóry twarzy przywraca jej młodość i eliminuje problemy takie jak:

 • Zmarszczki na twarzy
 • Plamy starcze o różnej etiologii
 • Trądzik różowaty i rozszerzone naczynka włosowate
 • Nierówny koloryt twarzy
 • Powiększone pory.

Obecnie używane lasery do odmładzania skóry twarzy, szyi, ramion, ciała są wygodne i zapewniają bezbolesny przebieg zabiegu. Nie naruszają integralności skóry, nie wymagają chłodzenia i znieczulenia skóry przed zabiegiem.

angielski