Mobilna wieża do monitoringu

Mobilna wieża do monitoringu

Ochrona budynków oraz dużych terenów, jest to dość trudne zadanie dla firm, które zajmują się ochranianiem obiektów oraz mienia. Przede wszystkim musimy tutaj powiedzieć sobie jasno, że oczywiście wtedy kiedy firma ochroniarska dostaje zlecenie na ochronę jakiegoś terenu, to również taka firma musi dokonać swego rodzaju kalkulacji, w jaki sposób chronić ten teren, aby było to też z punktu widzenia finansowego, dla tej firmy najkorzystniejsze. Jak się okazuje, najlepiej jest tak naprawdę zainwestować w różnego rodzaju zdobycze techniki, po to aby móc w możliwie największym stopniu, ograniczyć pracę ludzi. Za chwilę opowiemy sobie o tym, w jaki sposób możemy to uczynić – mobilna wieża do monitoringu.

Mobilne wieże do monitoringu

Najczęściej stosowana metoda ochraniania na przykład dużych terenów ziemi, na które nie może wejść ktoś niepowołany, to oczywiście oprócz postawienia ogrodzenia jest patrolowanie takiego terenu. Najczęściej odbywa się to w taki sposób, że osoba, która ma aktualnie dyżur, musi dany teren obejść, odbijając się oczywiście za pomocą specjalnego znacznika w wyznaczonych punktach. Jeżeli tego nie zrobi, to może zostać wszczęty alarm. Jednak nie jest powiedziane, że musimy cały taki teren zawsze fizycznie obchodzić. Tak naprawdę to wystarczyłoby, aby w wielu punktach ustawić monitoring, który po prostu monitorował by to, czy ktoś niepowołany nie zbliża się do ogrodzenia, lub nie próbuję go sforsować. Jednak w wielu miejscach monitoringu nie ma, a zbudowanie go na stałe, byłoby na pewno dość kosztowne, dlatego to osoby które na przykład administrują takim obiektem, na taki krok się nie decydują. Dla firmy ochroniarskiej byłoby jednak korzystne, by monitoring posiadać. Tutaj w grę wchodzi zainwestowanie w mobilne wieże do monitoringu.

Taka mobilna wieża do monitoringu, może zostać wyposażona w jedną bądź wiele kamer, które na przykład rejestrują obraz w różnym zakresie fal świetlnych. Czyli możemy rejestrować obraz zarówno w zakresie widzialnym, jak i na przykład w podczerwieni przez czujnik na podczerwień, czyli monitoring mamy tak naprawdę całodobowy zarówno w nocy, jak i w dzień. Tego typu wieże możemy łączyć w swego rodzaju większy system bezpieczeństwa, bądź stosować je punktowo, jako osobne pojedyncze miejsca monitoringu. Dodatkowo warte powiedzenia jest to, że taka wieża może być sterowana oraz obraz z niej, może być przesyłany nie do miejsca, w którym znajduje się na przykład stróżówka, ale na przykład do naszej centrali monitoringu, gdzie zbieramy obraz z wielu różnych miejsc. Stamtąd wspieramy osoby, które pracują w terenie. Jest to rozwiązanie, które jest na dłuższą metę tańsze, a z drugiej strony pozwala nam obiekt chronić skuteczniej. Takie wieże przydają się szczególnie wtedy, kiedy mamy powierzony dość duży obiekt, który na przykład musimy pilnować przez dość krótki okres czasu, czyli na przykład tydzień lub miesiąc. Nie opłaca się wówczas w ogóle inwestować w żadne trwałe środki monitorujące. Na pewno każda firma ochroniarska, powinna mieć na swoim wyposażeniu przynajmniej trzy takie mobilne wieże do monitoringu.

Drony

Mobilna wieża do monitoringuJeszcze kilkanaście lat temu, dron był to najwyższy szczyt wojskowej techniki. W zasadzie tylko i wyłącznie armia amerykańska miała je na swoim wyposażeniu oraz z sukcesem jest stosowała. Obecnie drony są wykorzystywane do bardzo wielu zadań, również cywilnych. Dla przykładu możliwość kamerowania dużego terenu ziemi za pomocą drona, jest to rozwiązanie niezwykle tanie oraz skuteczne. Kiedyś do tego typu prac trzeba było na przykład wynająć helikopter bądź samolot, co oczywiście kosztowało bardzo dużo pieniędzy. Drony ułatwiają pracę na przykład podczas kręcenia filmów, geodetom, ratownikom itp. Mogą również pomóc chronić nam duże obszary terenu, szczególnie takie, które są trudno dostępne. Dron jest w stanie wlecieć właściwie wszędzie. Może pełnić dla nas funkcję zarówno stricte monitorującą, ale może również sprawdzać dla nas teren, czyli pełnić funkcję zwiadowcze. Czyli możemy na przykład wysłać drona po to, aby sprawdził mną dany teren, abyśmy mogli się upewnić, że możemy tam bezpiecznie wysłać ludzi. Nie chodzi tu tylko i wyłącznie o zagrożenie ze strony innych ludzi, ale na przykład możemy sprawdzić, czy w jakimś terenie górskim po jakiejś burzy, czy nawałnicy, nie pojawiły się różnego rodzaju zagrożenia, takie jak luźne głazy czy powalone drzewa, które mogłyby się na naszych pracowników zsunąć. 

Noktowizory

Jeżeli nasi ludzie pracują w terenie, czyli na przykład ochraniają jednostki wojskowe, bo coraz częściej jest tak, że to właśnie firmy ochroniarskie ochraniają jednostki wojskowe, a nie lubią tego sami żołnierze, to dobrze byłoby ich wyposażyć między innymi w taki sprzęt jak noktowizor, ponieważ służba taka ochroniarska trwa 24 godziny. Nasi ludzie pilnują jednostek wojskowych zarówno w dzień jak w nocy, no i dzięki noktowizorom takie patrolowanie w nocy, jest zdecydowanie bardziej skuteczne.  Wiąże się to również z bezpieczeństwem dla naszych pracowników, ponieważ są oni w stanie wykryć potencjalne zagrożenie zdecydowanie szybciej i dzięki temu podjąć odpowiednią reakcję.