Transport kontenerami morskimi i jego główne zalety

Transport kontenerami morskimi i jego główne zalety. Jesteśmy właścicielami dużej firmy handlowej. Stworzyliśmy własny produkt, rozpoczęliśmy jego produkcję i szybko dotarliśmy z nim do klienta docelowego – naturalnym stało się, że konieczna będzie optymalizacja kosztów związanych z jego powstawaniem, zwiększenie podaży, a w konsekwencji i doprowadzenie do jeszcze większej sprzedaży. Naturalnym krokiem w tym wszystkim często okazuje się być przeniesienie swojej produkcji do krajów, w których po prostu jest ona tańsza i bardziej efektywna. Weźmy jako przykład kontenery morskie transport którymi jest nie tylko szybki i bezpieczny. Jakie są jego zalety i czy tak naprawdę powinniśmy się na niego zdecydować? Na tym skupimy się w naszym artykule.

Transport kontenerami – na czym polega i dla kogo powstał?

Transport za pośrednictwem kontenerów jest czymś, co każdy z nas może kojarzyć przede wszystkim z filmów akcji, kiedy to wybrane sceny rozgrywają się na porcie przepełnionym takimi kontenerami. To właśnie w nich umieszczane są nasze przedmioty, które chcemy wysłać drogą morską. Uprzednio wypełnione kontenery trafiają na pokład okrętu transportowego, po czym są dostarczane do naszej lokalizacji.

kontenery-morskie-uzywane

Na transport kontenerami morskimi https://kontenery-morskie.biz.pl/ najczęściej decydują się posiadacze firm, którzy przenieśli swoją działalność daleko poza granice naszego kraju (to właśnie ich postać przejęliśmy we wstępie na potrzeby tego artykułu), a którzy są zmuszeni do częstego wysyłania produkowanych przez siebie przedmiotów (tutaj mogą to zrobić “za jednym zamachem”). Po rozwiązanie to często sięgają jednak również osoby prywatne, które albo chcą się przenieść wraz z całym majątkiem z jednego kraju do drugiego, albo też potrzebują przetransportować rzeczy o ogromnym gabarycie (w tym również i samochody).

Zalety transportu kontenerami morskimi

Jeżeli chodzi o kontenery morskie https://kontenery-morskie24.com.pl/ transport nimi, choć nie jest przeznaczony dla każdego (opisaliśmy to powyżej), może bardzo pozytywnie wpłynąć nie tylko na nasz budżet. Poniżej przedstawiamy wybrane zalety płynące ze zdecydowania się na tę właśnie opcję.

  • prowadzi do oszczędności – decydując się na kontenery morskie transport naszych produktów możemy uczynić bardzo tanim – jeżeli oczywiście porównamy go z innymi fomami transportu; warto jednak powiedzieć, że widoczną różnicę odczujemy wyłącznie przy “hurtowej” wysyłce i pełnym wykorzystaniu kontenera, jakim będziemy dysponować – na transport tego typu nie warto decydować się, jeśli nie ma się możliwości jego pełnego wykorzystania;
  • zapewnia bezpieczeństwo – kontenerom bardzo rzadko zdarza się uszkadzać umiejscowione w ich wnętrzu przedmioty – gdyby tak jednak się stało, w większości przypadków są one ubezpieczone, dzięki czemu korzystając z nich nie ponosimy żadnego ryzyka;
  • jest elastyczną formą przenoszenia rzeczy – to od nas zależy, co tak naprawdę znajdzie się we wnętrzu kontenera i wcale nie musi to być wyłącznie jeden rodzaj przedmiotów – o ile cały ładunek jest legalny, możemy go dowolnie mieszać, łączyć ze sobą, a kontener możemy wykorzystać zarówno do przetransportowania jednego większego przedmiotu, jak i tysięcy małych; możemy go wypełnić w stu procentach jego powierzchni, a jeśli sami nie będziemy w stanie tego zrobić, zawsze możemy dorobić sobie, na przykład przyjmując do jego wnętrza produkty zaprzyjaźnionych z nami osób czy firm;
  • praktycznie likwiduje limity wagowe – kontenery są w stanie udźwignąć dziesiątki ton ładunku – niezależnie więc od tego, ile łącznie ważą transportowane przez nas za ich pośrednictwem przedmioty, zazwyczaj zmieścimy się w tym limicie;
  • pozwala na wysyłkę wielkogabarytową – istnieje wiele przedmiotów, których nie jesteśmy w stanie przetransportować czy to standardową drogą ziemną, czy też tą powietrzną – często są one po prostu zbyt duże, aby było to  czy to opłacalne, czy też po prostu realne do wykonania. Z transportem kontenerowym drogą morską jest inaczej i o ile przesyłany przez nas przedmiot mieści się w owym kontenerze, jesteśmy w stanie go przetransportować bez ponoszenia horrendalnych opłat za cały proces.

Naturalnie rzecz biorąc wszystkie wspomniane plusy to nie wszystko – wiele zależy też od nas, naszego głównego celu, w jakim cokolwiek transportujemy oraz tego, jakie mamy jego alternatywy. Jedno jest pewne – transport kontenerów drogą morską jest czymś wartym uwagi.

Podsumowanie

Za sprawą czegoś tak prostego w założeniach, jak kontenery morskie transport naszych produktów nawet z najbardziej odległych miejsc na świecie może okazać się drobnostką i czymś znacznie bardziej opłacalnym, niż jego alternatywy. Wszystko zależy jednak od nas – jeżeli chodzi o kontenery morskie transport nimi będzie się opłacał wyłącznie wtedy, kiedy do przesłania będziemy mieli albo bardzo dużo artykułów, albo też takie przedmioty, których gabaryty są takie duże, że niemożliwe byłoby wysłanie ich w jakikolwiek inny sposób. Jednym słowem to wszystko ujmując – choć transport za pośrednictwem kontenerów morskich ma swój potencjał i daje olbrzymie możliwości, zanim po niego sięgniemy powinniśmy zastanowić się, czy tak naprawdę tego potrzebujemy.

MM Logistic Transport Norwegia
Grodzka 20/6
70-560 Szczecin
793 008 523
www.mmlogistics.com.pl