Usługi świadczone przez warsztat samochodowy

Usługi świadczone przez warsztat samochodowy: po przyjeździe do warsztatu samochodowego auta do naprawy są akceptowane po dokładnej diagnostyce. Podczas sprawdzania wykrywane są wady, wykonywany jest wydruk z kosztem pracy i częściami zamiennymi. Po kontroli samochód może być przekazany do naprawy. Jakość pracy jest podstawową wartością wszystkich działań mechaników samochodowych, którzy mogą cieszyć się dobrą reputację tylko dzięki pozytywnym rekomendacjom klientów. Nie tylko szybkie ale również skuteczne usuwanie usterek jest podstawą oceny danego warsztatu samochodowego

Warsztat samochodowy i jego pracownicy

Warto poszukać dobrych i sprawdzonych mechaników samochodowych, którzy potrafią sprostać nawet trudnym zadaniom. Tacy specjaliści są fanami swojego rzemiosła pracują nie tylko dla wynagrodzenia, ale również dla przyjemności czerpanej z rozwiązywania zagadek motoryzacyjnych. W warsztacie samochodowym mechanik powinien wyjaśnić, co robi, udzielić szczegółowych i bezpłatnych konsultacji we wszystkich kwestiach związanych z naprawą  samochodu.

mechanik

mechanik

W zależności od powierzchni warsztatu znajduje się odpowiednia ilość stanowisk z podnośnikami do naprawy i diagnostyki nie tylko samochodów osobowych, ale również dużych jeepów i minibusów. Na jednym z nich najczęściej znajduje się stojak do ustawiania kół, instalacja do wyważania i montażu opon oraz wiele innych urządzeń pomocniczych zapewniających profesjonalną naprawę samochodu.

W stale rozwijającym się warsztacie samochodowym nie trzeba zajmować się kupowaniem części do swojego pojazdu. Dla wygody klienta pracownik robi zaopatrzenie w potrzebne części po uzgodnieniu z klientem kosztów. Mogą to być oryginalne części zamienne a także ich wysokiej, jakości zamienniki. Jeśli ktoś nie jest profesjonalnym mechanikiem samochodowym, nie powinien próbować samodzielnie szukać awarii: złe połączenie części może spowodować poważniejszą usterkę.

Kompleksowa naprawa samochodów wszystkich marek

Mechanicy samochodowi i elektrycy samochodowi, specjalizują się w naprawie i konserwacji samochodów różnych marek, zwłaszcza ich części elektronicznych. Oczywiście, rozumiejąc tak złożoną technikę, są w stanie naprawić samochód dowolnej marki. Możliwa jak zwykle konserwacja z wymianą świec zapłonowych, filtrów i oleju, a także kompleksowe naprawy zespołów, kół lub nadwozia przy użyciu istniejącego sprzętu.

W razie potrzeby mechanicy przeprowadzą komputerową diagnostykę układów elektronicznych pojazdu, naprawią podwozie i układ hamulcowy, a także przekładnię. Zarówno mechaniczne, jak i automatyczne skrzynie biegów różnego rodzaju podlegają naprawie. Awarie klimatyzatora zostaną również zdiagnozowane i naprawione. Najczęściej w warsztacie samochodowym znajduje się serwis montażu opon, w którym specjaliści naprawią przebicie lub uszkodzenie ścian bocznych opony, naprawią mechaniczne uszkodzenia, wyważą i dokręć koła, wyregulują ustawienie kół.

W przypadku podejrzenia awarii silnika można sprawdzić kompresję, wymienić pasek rozrządu i wymienić wtryskiwacze. Częstą usługą świadczoną przez elektryków samochodowych jest rozwiązywanie problemów z wiązką elektryczną i naprawianiem jej. Ponadto nie tylko przeprowadza diagnostykę komputerową, wyszukuje wadliwe moduły, ale także natychmiast dokonuje niezbędnych napraw zgodnie z diagnozą.

Naprawa układu hamulcowego to podstawowa usługa warsztatu samochodowego

Jazda z wadliwym układem hamulcowym jest zabroniona, ponieważ taka wada samochodu stwarza wyjątkowo niebezpieczną sytuację na drodze. Nawet drobne, pozornie nieprawidłowe działanie tego mechanizmu należy pilnie skorygować. W jakich przypadkach konieczna jest natychmiastowa naprawa układu hamulcowego samochodu. Nawet bez wiedzy z zakresu mechaniki samochodowej można stwierdzić ryzyko pozostawienia pojazdu bez hamulców, jeśli kierowca zauważy:

 • Nietypowy dźwięk i wibracje samochodu po wciśnięciu hamulców
 • Zaświecą umieszczenie na desce rozdzielczej wskaźniki nieprawidłowego działania układu hamulcowego
 • Zbyt lekki lub, przeciwnie, trudny ruch pedału stop
 • Znaczny spadek poziomu płynu hamulcowego, pojawienie się w nim pęcherzyków
 • Tłuste miejsca na parkingu po wyjściu z samochodu
 • Spóźnione zatrzymanie samochodu po naciśnięciu pedału
 • Nietypowe dźwięki w obszarze wzmacniacza próżniowego, gdy silnik pracuje.

Usługi naprawcze układu hamulcowego

 • Wymiana klocków hamulcowych
 • Wymiana i naprawa tarcz hamulcowych
 • Naprawa głównego cylindra hamulca
 • Wymiana i naprawa zacisku
 • Naprawa bloków ABS
 • Wymiana przewodów hamulcowych i kabli
 • Regulacja hamulca ręcznego
 • Naprawa wzmacniacza próżniowego.

Uszczelki, tłoki lub sprężyny powrotne zwykle zużywają się w środku. Wadliwe uszczelki olejowe powodują wyciek płynu hamulcowego. Często szczelność połączeń między elementami cylindra hamulcowego jest zerwana, w wyniku, czego powietrze wnika do środka, zakłócając normalne działanie urządzenia. Innym częstym problemem jest nieprawidłowe działanie wzmacniacza podciśnienia, które jest wykrywane, gdy pedał hamulca jest mocno wciśnięty. Takie usterki samochodowe można stwierdzić i naprawić w warsztacie samochodowym, podając mechanikowi zaobserwowane zmiany w pracy pojazdu.