Wczasy za granicą – ciekawa forma wypoczynku

W ostatnich latach wczasy za granicą są często wybierane jako miejsce wypoczynku. Ludzie wolą wyjechać poza granicę, bo polska pogoda bywa mocno kapryśna, często pada i wieje.  Ceny w kraju również są bardzo wysokie, nie zachęcają do wypoczynku. Wczasy za granicą – ciekawa forma wypoczynku: jakie są jeszcze inne powody tego, że Polacy często spędzają wakacje za granicą?

Dlaczego warto wybrać wakacje za granica?

  • Pogoda – polskie lato często bardziej przypomina jesień. Dni ze słońcem jest jak na lekarstwo, często pada i wieje. Temperatura rzadko przekracza 20 stopni, w nocy często spada poniżej 10. Woda w morzu jest zimna, w górach często występują lokalne powodzie. To w dużej mierze przyczynia się do tego, że dużo ludzi wybiera wczasy poza krajem. Oczywiście jest spora grupa ludzi, która mimo zmiennej pogody wybiera polskie morze i piękne piaszczyste plaże. Czasami i w Polsce lato bywa upalne, ale to loteria, nigdy nie wiadomo, na jaką pogodę się trafi.
  • Nocleg – w Polsce można znaleźć noclegi o różnym standardzie, są takie z podstawowym wyposażeniem, są też bardzo ekskluzywne. Jednak ceny noclegów o dość dobrym standardzie czasami bywają powalające. Za granicą bez trudu znajdzie się tanie, czyste i dobrze wyposażone lokum.
  • Ceny – ceny w Polsce bywają bardzo wysokie. Żywość w miejscowościach turystycznych jest dużo droższa niż w innych miastach, atrakcje również dużo kosztują. Jeżeli na wczasy wybiera się rodzina z dziećmi, to musi liczyć się z bardzo dużymi kosztami. Gdy nie ma pogody, dzieci się nudzą i trzeba zapewnić im rozrywki. A to wszystko kosztuje. Karuzele, ruchome zabawki, lody i gofry to wydatek kilkudziesięciu złotych dziennie. Ceny za granicą są na podobnym poziomie lub niższe. A jeżeli jest ładna pogoda, jest mniej powodów do wydawania pieniędzy.
  • Dojazd – na wakacje możemy pojechać własnym transportem lub wybrać pociąg czy autobus. Niestety jeżeli zdecydujemy się na komunikację inną niż samochód, należy liczyć się z wieloma przesiadkami i długim czasem dojazdu. Jazda samochodem też nie najwygodniejsza. Polskie drogi, zwłaszcza te boczne, są często w kiepskim stanie, brakuje miejsc parkingowych. Jeżeli decydujemy się na wczasy za granicą, dojazd zajmuje kilka godzin. Najczęściej lecimy samolotem. Często można zarezerwować ofertę last minute, gdzie ceny są znacznie obniżone.
  • Mieszkańcy – Polacy to naród smutny, często wiecznie niezadowolony, ludzie rzadko się uśmiechają. Za granicą jest zupełnie inaczej. Tam każdy jest życzliwy, mieszkańcy dbają o turystów, bo wiedzą, że dzięki nim mogą zarobić. Ale nie tylko to jest powodem. Ludzie są po prostu mili, uśmiechają się. Nikomu nie przeszkadza głośna muzyka czy biegające dziecko.
  • Jedzenie – jedzenie w Polsce jest dobre, ale wyjeżdżając za granicę, można poznać nowe, ciekawe smaki. Można zjeść owoce i warzywa, które w kraju są niedostępne, spróbować regionalnych potraw, kupić przyprawy, które będą służyć potem w domu. Wyjeżdżając na granice najlepiej stołować się tam gdzie mieszkańcy, dzięki temu możemy mieć pewność, że jedzenie będzie świeże i pyszne.

Główne kierunki wyjazdów zagranicznych

Szukając atrakcyjnych ofert na wakacyjny wyjazd, Polacy kierują się przede wszystkim ceną, pogodą i regionalnymi atrakcjami. Polacy najczęściej wybierają opcję all inclusive, która zapewnia wysoki poziom. Najczęściej wyjeżdżają na południe Europy, państwa cieszące się największą popularnością to: Chorwacja, Włochy, Hiszpania, Grecja, Portugalia i Turcja. Inne popularne miejsca wakacyjnych wojaży to Egipt, Albania, Tunezja. Kraje te, oprócz pięknej pogody, ciepłej wody, innych niż polskie, krajobrazów, zapewniają ogromną ilość zabytków i miejsc wartych obejrzenia.  Miejsce te zapewniają również wysoki standard usług, dobrze rozwiniętą bazę turystyczną i noclegową. Polacy najczęściej wybierają hotele o dobrym poziomie, szukają miejsc, gdzie oferowane są dodatkowe usługi tj. leżaki, wypożyczenie samochodu, animacje dla dzieci. Zagraniczne wczasy trwają najczęściej siedem dni.

Jak podróżują Polacy

Polacy najczęściej wybierają wypoczynek zorganizowany, korzystają z oferty biur podróży, który zapewniają dojazd, nocleg i wyżywienie. Biura podróży organizują wyjazdy niemal we wszystkie części świata. Część osób wybiera samodzielność i rezerwuje noclegi przez znane portale lub szuka ich bezpośrednio na zagranicznych stronach. Najczęściej podróżują całe rodziny, z dziećmi. Kolejna grupa to single, grupy znajomych i to właśnie oni częściej decydują się na wypoczynek niezorganizowany. Wczasy za granicą rezerwowane są najczęściej w wakacje, w czerwcu i wrześniu. Kolejny popularne terminy to okres między grudniem, a lutym. Wtedy dużym zainteresowaniem  cieszą się kraje, gdzie można pojeździć na nartach np. Austria czy Szwajcaria. Polacy często odkładają pieniądze na urlop przez cały rok, są też tacy, którzy aby wyjechać biorą kredyt.

Zobacz także:

Czy warto zdecydować się na wczasy za granicą?

Wczasy za granicą to na pewno ciekawa opcja na wypoczynek. Warto się na nią chociaż raz zdecydować. Dzięki temu można poznać nowe miejsca, smaki i kulturę. Można zobaczyć piękne krajobrazy, poznać ciekawych ludzi. Podróże kształcą, więc wczasy za granicą są świetną okazją do poszerzenia swoich horyzontów.

Wakacje na Sardynii
Piazza San Nicola 5
07020 Loiri SS, Włochy
+393314126886
www.wakacjenasardynii.pl