Co na okna - zasłony czy rolety?

Co na okna – zasłony czy rolety?

Co na okna – zasłony czy rolety? Latem, gdy pogoda jest słoneczna, temperatura we wnętrzu może być wysoka. Nie zawsze uważa się za celowe stosowanie tradycyjnych zasłon wykonanych z grubego materiału, mają nieprzyjemną właściwość szybkiego blaknięcia w bezpośrednim świetle słonecznym. Wiele osób uważa, że znacznie lepiej i praktyczniej jest używać rolet.

Co na okna zasłony czy rolety?

okna Szczecin sprzedaż

okna Szczecin sprzedaż

Konstrukcja rolet wyposażona jest w specjalny mechanizm, który jest w stanie nawinąć lub rozwinąć tkaninę. Zastosowany materiał nie blaknie na słońcu, jest trwały i ma długą żywotność. Za pomocą pilota można sterować roletami zdalnie, system może zasłonić połowę okna lub całość. W ten sposób regulowane jest naturalne światło wewnątrz pomieszczenia. Jeśli kupi się nowoczesne rolety, które w zależności od pory dnia są w stanie automatycznie rozwinąć się na żądaną długość, to mogą się one wiązać z poważnymi oszczędnościami energii elektrycznej, ponieważ praktycznie nie ma potrzeby włączania lamp w ciągu dnia. Dekoracja okna to ważny etap, w którym należy spełnić określone warunki. Ochrona przed słońcem i ciekawskimi oczami. Harmonia, odpowiedni wizerunek, wygoda. Zasłony zawsze były używane do ozdabiania okien. Zmieniają klimat przestrzeni, dodają głębi i zmieniają temperaturę w pomieszczeniu. Ostatnio wiele się zmieniło w sposobie dekorowania okien. Niezależnie od tego, czy jest to nowy dom, czy remont starego. Miłośnicy klasycznego stylu, mogą połączyć delikatne tiulowe zasłony i praktyczne rolety.

Zalety rolet

  • Dekoracyjność i estetyka. Pomieszczenia nabiera oryginalnego wyglądu, jeśli rolety wykonane są z wysokiej jakości materiałów. Jeśli ktoś chce mieć spokój ducha, może użyć rolet bambusowych. Uważa się, że bambus zapewnia dodatkowy spokój w przestrzeni. Jeśli poszukuje się ekonomicznego sposobu udekorowania swojego pokoju, można skorzystać z rolet materiałowych.
  • Łatwe w użyciu. Rolety są bardzo łatwe w obsłudze. Prawie każdy może je zawiesić i zdjąć z okien bez specjalnego wyposażenia. Ponadto część rolet jest automatyczna i posiada pilota. Nawet małe dziecko może obsługiwać rolety po prostu naciskając odpowiedni przycisk.
  • Komfort. Podobnie jak tradycyjne zasłony, rolety pozostawią prywatność przed wścibskimi oczami gapiów.

A co z zasłonami?

Co na okna - zasłony czy rolety?

Co na okna – zasłony czy rolety?

Zasłony nie tylko zapewniają prywatność, ale także blokują światło i ciepło. Dekorują okno, tworząc ciekawy efekt oraz zwracają uwagę na widok z okna. Kiedyś zasłony stanowiły dużą funkcję zdobniczą w salonie, zwłaszcza podczas oczekiwania na przybycie gości. Tworzą one atmosferę spokoju, domowego komfortu i dekoracyjnej kompletności. W sypialniach dobrze sprawdzają się zarówno zasłony, jak i rolety.

Małe sypialnie dobrze wyglądają z wysokimi roletami rzymskimi montowanymi na ścianie, które są łatwiejsze do kontrolowania, ale zapewniają prywatność. Rolety nie posiadają tak dużo opcji projektowania i kolorów, ale nie potrzebują tak wielu zabiegów pielęgnacyjnych i mają dłuższą żywotność. Zasłony i rolety zaciemniające świetnie sprawdzają się w utrzymaniu intymności w danym pomieszczeniu. Rolety są lepszą opcją niż zasłony, ponieważ są łatwiejsze do czyszczenia w przypadku plam lub rozprysków.

Dlaczego rolety „dzień-noc”, nazywane są też zebra, cieszą się dużym zainteresowaniem?

Ze względu na swoją praktyczność i estetykę. Rolety dzień-noc składają się z naprzemiennych pasów ciemnych i przezroczystych materiałów. Ten wygodny mechanizm umożliwia dopasowanie ciemnych pasów, blokując w ten sposób światło słoneczne. Płótno ustawione na przemian w przezroczyste i ciemne paski wygląda bardzo stylowo. W zależności od sposobu mocowania mogą być kasetowe lub swobodnie wiszące. Ten rodzaj rolety to doskonała opcja do biur i mieszkań, w których okna wychodzą na słoneczną stronę domu.

Wybór pomiędzy roletami a zasłonami

Rolety są uważane za dobre rozwiązanie do regulacji naturalnego światła. Wykonane są z szerokiej gamy materiałów. Modele plastikowe należą do najtrwalszych zabezpieczeń, nie blakną w bezpośrednim świetle słonecznym, dobrze się czyszczą i są stosunkowo niedrogie. Rolety poziome lub pionowe z tworzywa sztucznego są uważane za dobry wybór do przestrzeni biurowych. Natomiast drewniane należą do najtrwalszych linii ochrony przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych. Nigdy nie blakną, są bardzo trwałe i mogą służyć wyjątkowo długo. Wady są dość drogie. Ale mogą służyć we wnętrzu przez kilkadziesiąt lat. Nowoczesna dekoracja okna podkreśla styl całego pomieszczenia, tworzy przytulność.

Ciężkie zasłony ustępują modnym roletom, które wyróżniają się pięknem, wygodą i minimalizmem, harmonijnie pasują do każdej przestrzeni. Rynek oferuje szeroką gamę modeli dla różnych gustów i kolorów. Obrotowy mechanizm pozwala na regulację kąta nachylenia lameli, odbijając światło bez zasłaniania pomieszczenia. Rolety są zwykle wykonane z tkanin naturalnych lub syntetycznych, które są impregnowane specjalnym związkiem antybakteryjnym, który może odpychać kurz. Rolety pionowe są najczęściej wykonane z syntetycznej tkaniny poliestrowej. Ale rolety poziome mogą pochwalić się lamelami z tworzywa sztucznego i metalu. Rolety metalowe świetnie prezentują się zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej okna. Na zewnątrz pełnią dodatkową funkcję ochrony przed włamaniem do domu.