Implanty zębów w Szczecinie

Implanty zębów w Szczecinie

Każdy z nas chciałby posiadać zadbany i piękny uśmiech. Niestety z różnych przyczyn mogą pojawić się problemy związane z próchnicą, czego konsekwencją jest utrata zębów. Świetnym sposobem na to, aby przywrócić swój cudowny uśmiech, są implanty zębowe, na które decyduje się coraz większa liczba pacjentów. Czym charakteryzują się implanty zębowe? Jakie rodzaje implantów zębowych możemy wyróżnić? Kiedy warto zdecydować się na ich wykorzystanie? Jak przygotować się do tego procesu? Jeśli szukasz odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do zapoznania się z poniższym artykułem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości naszych czytelników. 

Czym charakteryzują się implanty zębowe?

Głównym zadaniem implantu zębowego jest odtworzenie struktury zęba. W praktyce implant to jedynie podstawa konstrukcji – jest to tylko śruba, którą wszczepia się w miejsce, gdzie wcześniej znajdował się korzeń. Dopiero na tym implancie montowany jest element, który nazywany jest koroną protetyczną. Kluczowe jest, aby była ona dopasowana do pozostałego uzębienia, dzięki czemu całość będzie wyglądała bardzo naturalnie. Implanty zębów w Szczecinie mogą być wykonane z różnorodnych materiałów. Wybór zależny jest przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji, a także od stomatologa- specjalista bazuje bowiem na swoim ogromnym doświadczeniu, jednocześnie uwzględnia oczekiwania pacjenta. Bierze on pod uwagę takie aspekty, jak chociażby struktura uzębienia, wymagania dotyczące wyglądu, budowę anatomiczną kości, a także możliwości finansowe. Implanty zębowe Szczecin to doskonały sposób na to, aby w całości uzupełnić uzębienie, zyskać pewność siebie i ułatwić sobie codzienne spożywanie posiłków.

Jakie rodzaje implantów zębowych możemy wyróżnić?

Implanty zębów w Szczecinie

Implanty zębów w Szczecinie

Wiemy już, czym są implanty zębów Szczecin, a także jakie cechy charakterystyczne posiadają. Warto teraz zapoznać się z najczęściej występującymi rodzajami tych elementów. Pamiętajmy o tym, że każdorazowo są one wybierane przez lekarza, który wcześniej się z nami konsultuje i uwzględnia nasze zdanie. Największą popularnością cieszą się implanty wykonane z tytanu. Charakteryzują się tym, że ich okres użytkowania jest długi. Wiele osób twierdzi jednak, że są one nieestetyczne – przeciwnicy twierdzą, że linia dziąseł może się obniżyć, co prowadzi do tego, że tytanowa część może być widoczna.

Alternatywnym rozwiązaniem są cyrkonowe implanty zębowe Szczecin. Są one nieco bardziej estetyczne, bowiem w większym stopniu przypominają tkankę zęba. Świetnie wiążą się z tkanką kostną, jednocześnie nie reagują na zmiany temperatury. Co godne podkreślenia – są w pełni odporne na kwaśne substancje, w żaden sposób nie zmieniają smaku konsumowanych potraw. Dodatkowo wyróżniają się tym, że są bardzo bezpiecznie i nie zachodzą w interakcję ze stomatologicznymi materiałami. Implanty zębowe Szczecin można również podzielić na te jednofazowe i dwufazowe – w przypadku tych pierwszych cała procedura jest nieco szybsza i umożliwia montowanie implantu z nadbudową już podczas pierwszej wizyty. 

Kiedy warto zdecydować się na wykorzystanie implantów zębowych?

Implanty zębowe Szczecin https://doboszimplanty.pl/cennik/ (nazywane również implantami stomatologicznymi) są w sposób szczególny stosowane u osób, które z różnych przyczyn utraciły swoje naturalne uzębienie. Możliwe jest ich wykorzystanie w sytuacji, kiedy utracimy tylko jednego zęba lub kiedy zależy nam na odbudowie większej części zgryzu. W tym drugim przypadku montowanych jest kilka implantów- są one fundamentem dla protezy. Gdybyśmy mieli wskazać kilka okoliczności prowadzących do konieczności zastosowania implantów, to wspomnielibyśmy o tych następujących: nieuleczona parodontoza, całkowity brak uzębienia, zniszczenie zębów w wyniku próchnicy (w konsekwencji konieczność ich usunięcia), niewykształcone zawiązki zębowe. Jeśli doszło jedynie do częściowych uszkodzeń tkanek zębowych, wówczas nic nie stoi na przeszkodzie, aby zdecydować się na odbudowę zęba- jest to procedura, która charakteryzuje się mniejszą inwazyjnością.

Jak przygotować się do procesu zakładania implantów zębowych?

Jak już wspominaliśmy w poprzednich akapitach, implanty zębowe Szczecin cieszą się ogromną popularnością. Zabieg ten może jednak przebiegać odmiennie, w zależności od tego, z jakiego rodzaju implantami mamy do czynienia. Kluczowa jest początkowa konsultacja – to właśnie podczas niej przeprowadzany jest niezbędny wywiad lekarski. Omawiane są przeciwwskazania, zlecane dodatkowe badania (jeśli zajdzie taka potrzeba). Przed założeniem implantów zaleca się wykonanie podstawowych badań morfologicznych. Na ich podstawie specjalista jest w stanie ocenić czy procesy gojenia się przebiegną w sposób prawidłowy. Nie bez znaczenia jest badanie kliniczne- to właśnie podczas niego oceniana jest ogólna kondycja jamy ustnej i uzębienia. Uwzględnia się chociażby choroby dziąseł i zmiany próchnicze. Cała procedura jest planowana dzięki badaniom obrazowym zgryzu – podstawa to pantomogram RTG. Jeszcze dokładniejsza jest komputerowa tomografia.