Przedłużanie paznokci - jakie metody?

Przedłużanie paznokci – jakie metody?

Przedłużanie paznokci – jakie metody? Wiele kobiet decyduje się na przedłużanie paznokci, bowiem jest to sposób na upiększenie dłoni. Istnieje kilka metod, które umożliwiają wykonanie tego procesu. Na jaki produkt do przedłużania paznokci powinniśmy się zdecydować? W jaki sposób możliwe jest przedłużenie paznokci? Jak krok po kroku wygląda przedłużanie paznokci bazą budującą? Co warto wiedzieć o przedłużaniu paznokci żelem budującym? Czym charakteryzuje się przedłużanie paznokci akrylożelem? Gorąco zachęcamy wszystkie czytelniczki do zapoznania się z poniższym wpisem, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości w tym zakresie.

Na jaki produkt do przedłużania paznokci powinniśmy się zdecydować?

Każda kobieta ma do wyboru kilka produktów, które umożliwiają przedłużenie i modelowanie paznokcia. Ich wybór z pewnością nie należy do najłatwiejszych i wymaga od nas ponadprzeciętnego zaangażowania, wiedzy i doświadczenia. Wiele zależy przede wszystkim od tego, co dokładnie chcielibyśmy osiągnąć. Możliwości w tym zakresie są jednak bardzo szerokie. Wiele osób decyduje się na przedłużanie za pośrednictwem bazy budującej, inni wykorzystują żel budujący, a jeszcze inni- akrylożel. Każda z tych metod charakteryzuje się nieco odmiennym poziomem zaawansowania, jak również odmiennymi akcesoriami, które są wymagane do tego, by przeprowadzić zabieg.

W jaki sposób możliwe jest przedłużenie paznokci? 

Przedłużanie paznokci - jakie metody?

Przedłużanie paznokci – jakie metody?

Wiemy już, jakie produkty mogą być wykorzystywane do nadbudowy płytki. Warto teraz zapoznać się z metodami, za pośrednictwem których możliwe jest nadbudowanie płytek. Jak więc przedłużyć paznokcie, aby cały proces nie był tak problematyczny, jak mogłoby się wydawać? Przede wszystkim niezbędne są specjalne szablony, formy i tipsy. Metoda powinna być dopasowana do produktów, na których użycie się zdecydujemy. Co to oznacza z praktycznego punktu widzenia? Otóż jeśli wybrana została baza budująca, to do nadbudowania paznokci możliwe jest wykorzystanie klasycznych szablonów. Nieco inaczej wygląda to w przypadku akrylożelu, bowiem wówczas bardziej optymalnym wyborem okażą się tipsy dedykowane, które znacząco ułatwiają modelowanie. Do przedłużania paznokci niejednokrotnie przydatne mogą okazać się dodatkowe akcesoria, wśród których wyróżniamy pędzelek ze szpatułką. Jest to element, który ułatwia nam aplikację żelu bądź akrylożelu.

Jak krok po kroku wygląda przedłużanie paznokci bazą budującą?

Przedłużanie paznokci bazą budującą cieszy się ogromną popularnością. Metoda ta powszechnie uznawana jest jako uniwersalną, bowiem sprawdzi się nie tylko do standardowego manicure, ale również podczas przedłużenia bądź modelowania płytki. Baza budująca charakteryzuje się tym, że jej gęstość jest dość duża, w konsekwencji aplikowanie na szablon jest łatwiejsze. W pierwszym kroku przygotowywana jest płytka paznokcia niemal w identyczny sposób, jak wygląda to w przypadku tradycyjnego manicure hybrydowego. Nakładana jest cienka warstwa bazy, która w dalszej kolejności utwardzana jest lampą UV. Umieszcza się również szablon pod brzegiem paznokcia, aplikowana jest baza na szablon, a następnie paznokieć już wymodelowany utwardzany jest dzięki lampie ultrafioletowej. Pozostaje zaaplikować kolejną warstwę bazy i utwardzić ją w lampie.

Co warto wiedzieć o przedłużaniu paznokci żelem budującym?

Drugą metodą na przedłużanie paznokci jest wykorzystanie żelu budującego. Jest to bardzo popularny sposób, który umożliwia odbudowę nawet o kilkanaście milimetrów. Praca przy użyciu żeli umożliwia wymodelowanie niemalże dowolnego kształtu. Nie zmienia to jednak faktu, że wymagana jest wprawa i praktyka. Co godne podkreślenia, żele budujące dostępne są w wielu zróżnicowanych kolorach. W praktyce oznacza to, że możliwe są większe wariacje podczas robienia manicure. Jako ciekawostkę warto przytoczyć, że na paznokciach nadbudowanych możliwe jest stworzenie stylizacji paznokci hybrydowych. Alternatywnym rozwiązaniem jest pokrycie ich topem do hybryd lub topem no wipe.

Czym charakteryzuje się przedłużanie paznokci akrylożelem?

Metoda, która cieszy się coraz większą popularnością, to przedłużanie paznokci za pośrednictwem akrylożeli. Jest to jeden ze sposobów, który pomimo tego, że stosowany jest od stosunkowo krótkiego czasu, to jednak szybko zyskał uznanie wśród wielu kobiet. Jak to jest możliwe? Okazuje się bowiem, że akrylożel charakteryzuje się ponadprzeciętną trwałością i elastycznością. Co więcej, nie ma mowy o nieprzyjemnych zapachach podczas wykorzystywania. Może być nałożony w prostszy sposób, aniżeli wygląda to w przypadku klasycznego żelu. Akrylożel dostępny jest niemalże we wszystkich sklepach, które posiadają w swoim asortymencie produkty do manicure. Ogromną zaletą jest duża ilość wariantów kolorystycznych. Mogą przypominać nie tylko zestawy do przedłużania, ale również pojedyncze preparaty. Dowolność podczas modelowania jest na naprawdę satysfakcjonującym poziomie. Duży wybór produktów sprawia, że wybór w tym zakresie jest naprawdę duży i często zależy od naszych indywidualnych preferencji.