Trampolina – zabawa dla całej rodziny

Trampolina – zabawa dla całej rodziny

Trampolina – zabawa dla całej rodziny – dawno minęły czasy, kiedy piaskownice, hula-hopy czy skakanki wystarczały dzieciom do zabawy na podwórku. Dziś rodzice wychodząc naprzeciw potrzebom swoich pociech chcą dać im dużo frajdy dbając o ich rozwój fizyczny – inwestując w trampoliny!

Choć trampolina początkowo kojarzyła się z akrobacją cyrkową lub zawodową gimnastyką, obecnie staje się coraz bardziej popularnym sprzętem gospodarstwa domowego. Chociaż może być domowej roboty, to twierdzenie jest fałszywe — są one głównie używane na zewnątrz, gdzie można zapewnić wystarczająco dużo miejsca i miękkiej trawy, aby złagodzić wszelkie upadki. W sklepach z artykułami sportowymi lub w wyspecjalizowanych internetowych sklepach wysyłkowych możemy znaleźć wiele rodzajów tych urządzeń, które różnią się przeznaczeniem, ceną, lokalizacją oraz docelową grupą wiekową. Zróbmy krótki przegląd trampolin na rynku.

Rodzaje trampolin

Najdroższa, wykonana z najmocniejszych materiałów i zazwyczaj największa rozmiarowo jest tradycyjna trampolina gimnastyczna – ale gdyby nasze dzieci nie ćwiczyły gimnastyki artystycznej czy akrobatyki to byłby to zbędny wydatek i mielibyśmy problemy z ustawieniem takiego urządzenia . W domu zajmuje zbyt dużo miejsca (chyba, że ​​mamy prywatną siłownię), a na zewnątrz – nie klei się do nierównych powierzchni, gdzie nie pasuje.

Trampolina – zabawa dla całej rodziny

Lepszym pomysłem są trampoliny ogrodowe, które są wykonane w sposób zapewniający bezpieczną zabawę dzieciom (lub dorosłym), a w razie potrzeby nie zajmują zbyt dużo miejsca na strychu czy w piwnicy. Jednym z najbezpieczniejszych typów, wybieranym najczęściej przez rodziców najmłodszych dzieci, jest trampolina siatkowa. Są zabezpieczone przed spadnięciem z krawędzi trampoliny. Specjalna siatka chroni dziecko, nawet jeśli zostało podniesione bardzo wysoko, zapobiegając jego złamaniu przy upuszczeniu. Wśród powyższych typów możemy znaleźć modele ze specjalnymi dopuszczeniami lub bez pod względem ceny, rozmiaru, materiału, koloru lub ze specjalnymi dopuszczeniami lub bez. Wybierajmy ostrożnie, pamiętając, że bezpieczeństwo dziecka jest na pierwszym miejscu, a dopiero potem zabawa.

Zobacz ofertę trampolin:

Trampolina sportowa

Trampoliny sportowe stały się dobrze znane na rynku sprzętu sportowego, ponieważ zapewniają najlepszą ochronę i mogą być używane nawet przez najmłodsze dzieci. Rodzice, którzy mają już 2 lub 3 lata, mogą rozważyć ten zakup bez obaw, że dziecko zrani się lub wyjdzie poza to skacząc na takiej trampolinie (w tym wieku zwykle powoduje to głośny płacz i dłuższe okresy spokoju dzieci) .

To, co sprawia, że ​​trampoliny sportowe są tak wygodne w użyciu, to miękkie, przyjazne dla skóry materiały (oraz ich ulubione jasne kolory). Ponadto wielu rodziców za najważniejszą zaletę uważa, że ​​trampoliny te są chronione specjalną siatką zabezpieczającą. Mają odpowiednią wysokość i elastyczność, aby zapewnić, że bez względu na to, jak „zabawne” jest dziecko, dziecko nie spadnie z trampoliny na ziemię. Dzięki tej ochronie możesz spokojnie zostawić dziecko w spokoju i pozwolić mu zaszaleć i odbić się w górę. Tylko ci, którzy spróbowali tego rodzaju rozrywki (a przynajmniej sami byli tego świadkami), zdadzą sobie sprawę, ile jest w niej radości i śmiechu.

Trampolina Hudora

Firma Hudora może nie jest jeszcze w pełni znana na polskim rynku, ale powoli wchodzi na rynek z coraz większą ilością produktów. Marka ta kojarzy nam się przede wszystkim z bezpiecznym sprzętem sportowym. Wykonywanie sprzętu Hudora cechuje niemiecka precyzja, dbałość o każdy szczegół oraz najwyższe certyfikaty jakości i bezpieczeństwa, dzięki czemu wiemy, że nawet Hudora wspierająca nasze najdziksze sporty dostarczy nam niezapomnianych, ale bezpiecznych wrażeń.

Trampolina – zabawa dla całej rodziny

Trampolina – zabawa dla całej rodziny

Jest to najważniejsza rzecz w przypadku wszelkiego rodzaju sprzętu, z którego korzystają nasze pociechy – rodziców, którzy nie chcieliby płacić trochę więcej, aby zapewnić swoim pociechom bezpieczeństwo za każdym razem, gdy się bawią i ćwiczą. Tę pewność daje sprzęt niemieckiej marki. Jeśli mówimy o sprzęcie sportowym dla dzieci, jedną z najciekawszych rad, jakich udzieliła nam Hudora, są trampoliny. Każde dziecko uwielbia skakać, ale rodziny, które pojawiają się z trampoliną, często wykazują… wielopokoleniowe zainteresowanie tą nową „zabawką”.

Skoro już o tym mowa – gdybyśmy kupili wystarczająco dużą trampolinę, na pewno pokochalibyśmy skakanie z dziećmi. Dlatego połączymy radość spędzania czasu z naszymi dziećmi z dbaniem o naszą kondycję fizyczną i dobre samopoczucie. Szczególnie młode mamy będą zachwycone, ponieważ ciągłe skakanie na trampolinie może spowodować utratę brzuszka, wyrzeźbienie nóg i bioder oraz zwiększenie jędrności skóry. Jak widać trampolina to świetne narzędzie do zabawy i rozrywki dla całej rodziny – każdy, kto jej spróbuje, skorzysta na skakaniu i podskakiwaniu.