Rekuperacja we Wrocławiu: wentylacja naturalna jest przestarzała i nie radzi sobie już ze swoim zadaniem. Dlatego została zastąpiona rekuperatorami tzn. wydajniejszymi systemami wentylacyjnymi, które są w stanie pełnić swoje funkcje. Dziś rekuperacja we Wrocławiu to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto ceni swoje zdrowie i chce odetchnąć świeżym powietrzem o każdej porze roku. A jednocześnie nie zapomina o możliwości zaoszczędzenia na ogrzewaniu. Pod tym względem rekuperatory (wymienniki ciepła) są jednym z najlepszych rozwiązań, ponieważ na rynku po prostu nie ma innych analogów.
Ważne informacje na temat rekuperacji we Wrocławiu
Pojęcie odzysku ciepła dla wielu jest wciąż niezwykłe i niezrozumiałe. Ale te urządzenia pełnią bardzo ważną funkcję, faktycznie przechowują dużą ilość ciepła dla domu za darmo. Zamiast bezużytecznego wypuszczania ogrzanego powietrza wywiewanego do atmosfery, rekuperator będzie czerpał z niego ciepło i wykorzystywał je do ogrzania świeżego powietrza nawiewanego. A latem wymienniki ciepła pomagają schłodzić ciepłe powietrze wchodzące do pomieszczenia i pozostawiając je chłodniejsze. Wprowadzono nowoczesne podejście do wdrażania urządzeń wspomagających mikroklimat zarówno dla sektora przemysłowego, jak i domowego.
Nasza firma zajmująca się sprzedażą, montażem, serwisem systemów rekuperacji we Wrocławiu zamierza zmienić ugruntowane naszym zdaniem przestarzałe podejście do sprzedaży sprzętu środowiskowego i przejść od realizacji sprzętu do realizacji koncepcji. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wszyscy uczestnicy rynku zmienili swoje podejście do koncepcyjnych rozwiązań mikroklimatycznych. Chcemy osiągnąć wykorzystanie wyłącznie nowoczesnych i energooszczędnych urządzeń. Nie ustaniemy w wysiłkach, aby znaleźć i zaoferować skuteczną i opłacalną koncepcję dla każdego klienta.
Jak działa rekuperator?
Rekuperatory to konstrukcje typu wentylacyjnego, których głównym ogniwem jest wymiennik ciepła. Głównym zadaniem takiego urządzenia jest zwrot energii cieplnej traconej przez system wentylacyjny. Dzięki temu latem do pomieszczenia nie dostaje się gorące powietrze, a zimą zimne. To znacznie zmniejsza straty ciepła i oszczędza koszty ogrzewania.
Powietrze usuwane z pomieszczenia w okresie zimnym jest prawie zawsze cieplejsze niż powietrze na zewnątrz. Dlatego gdy ciepłe powietrze opuszcza pomieszczenie, najpierw przechodzi przez elementy wymiennika ciepła i je ogrzewa. Gdy do domu dostarczane jest świeże, ale zimne powietrze, również przechodzi przez te elementy i tutaj się nagrzewa. Zmniejsza to straty ciepła i sprawia, że ogrzewanie jest bardziej wydajne. Sprawność cieplna rekuperacji we Wrocławiu zależy od różnicy temperatur pomiędzy wewnątrz i na zewnątrz, a także od materiału, z którego wykonany jest sam rekuperator, jego rodzaju i kształtu.
System odzysku powietrza – rekuperacja we Wrocławiu
Powiew świeżego powietrza o każdej porze dnia orzeźwia i dodaje energii. Ale skąd go wziąć w dusznym biurze lub małym mieszkaniu? Raz na zawsze system rekuperacji we Wrocławiu pomoże rozwiązać problem z jakością i czystością powietrza wdychanego w pomieszczeniach. Dzięki wentylacji termicznej w mieszkaniu i prywatnym domu łatwo jest stworzyć idealny mikroklimat ze stałym dopływem świeżego, czystego powietrza bez znacznych strat ciepła. Nasza firma sprzedaje wydajny sprzęt, który będzie służył przez lata. Systemy rekuperacji montujemy w nowo budowanych budynkach oraz w już postawionych, przy czym drugie rozwiązanie jest bardziej pracochłonne. Warto więc już na wstępnym etapie budowy zaplanować rekuperację co korzystnie wpłynie na ograniczenie kosztów całej budowy.
Centrala wentylacyjna z rekuperacją we Wrocławiu składa się z 5 głównych elementów konstrukcyjnych:
- Wloty powietrza z ulicy.
- Urządzenia do usuwania powietrza z pomieszczeń.
- Wentylacja z rekuperatorem.
- Kanały łączące system.
- Dyfuzory do regulacji kierunku i ilości poruszającego się strumienia powietrza.
System odzysku powietrza z wentylacji mieszkania, domu, domku letniskowego pozwala zaoszczędzić do 90% ciepła i obniżyć koszty ogrzewania domu zimą i chłodzenia powietrza latem.
Aby lepiej zrozumieć, jak działa rekuperacja we Wrocławiu, rozważ prosty przykład
Powiedzmy, że jest zima, a temperatura na zewnątrz wynosi -23°C. Włączasz rekuperator. Zaczyna jednocześnie zasysać zarówno ciepłe powietrze wewnętrzne, jak i zimne powietrze zewnętrzne, które przechodzą przez rekuperator. Ciepłe powietrze w pomieszczeniu jest schładzane do -15°C przez powietrze nawiewane. Następnie zostaje wyprowadzony na zewnątrz. A powietrze nawiewane, przechodząc przez tę samą kasetę wymiennika ciepła, odbiera ciepło z powietrza w pomieszczeniu i nagrzewa się do +14°C. Przy dużych mrozach rekuperator nie ogrzeje powietrza do 20 stopni. Ale dodatkowo niektóre modele zapewniają podgrzewanie. To dzięki niemu strumień powietrza jest już podgrzany do standardowej temperatury pokojowej +20°C. I dopiero potem jest podawany do pokoju. Jeśli wystarczy Ci +14°C, możesz ustawić pracę wymiennika tak, aby nie nagrzewał powietrza, tylko od razu dostarczał je do pomieszczenia.